Nem Alıcı Granül

Nem Alıcı Granül

Nem Alıcı Granül Çalışması

Endüstri dünyasının kullanım alanlarını dolduran granüller, kullanıldığı ürünlerin içerisindeki fazla olan nemin atılmasını sağlar. Böylelikle Nem Alıcı Granül, ürünlerin uzun ömürlü olmasına olanak verir. nem alma işleminde titiz bir çalışma yapmalısınız. Bunun için de gerekli detaylara ulaşmak ve de ürünlerini görmek için adresine uğrayabilirsiniz. Granüllerin küçük tanecikli şekilleri her türlü yapıya kullanımlarını sağlamaktadır.

Nem Alıcı Granüllerin Kullanım Alanları

Nem Alıcı Granül alma işleminde ısıtmaktan kesinlikle uzak durulmalıdır. Çünkü içerisinde bulunan havanın ısıtılması nemi ortadan kaldırmaz havanın su miktarı aynı kalır. Sıcaklık suyu buharlaştırsa da tekrar döngü ile su miktarına dönüşür. Isıtmak havayı daha sıcak yaparken nemi kurutamaz. Bu sebeple nem alma işleminde iki teknik yöntem kullanılır. Bunlardan biri yoğuşma diğeri iseadsorpsiyondur. Soğutmalı nem alma cihazı, elektirikli ya da peltier nem alma cihazlarının hepsi yoğuşmalı tekniklerdir. Bir diğer teknik olan adsorpsiyon nem alma yöntemi ise nem alıcı granül olarak da bilinir. Her iki yöntemin de nem alam ölçütleri, kullanım alanları ve sınırları farklıdır. Diğer tüm nem alma araçları, nemli havayı ortadan kaldırana kadar kuru havayı ortama aktarır. Nem Alıcı Granül ile nem almakta ise granül maddesinin özelliklerinden yararlanılır.

  • Nemsiz bir şekilde bir yerden başka bir yere taşınması gereken ürünlerin sağlığı için nemi ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır.
  • Hafif ve taşınabilir yapılarından hareketle kargo paketlerinde özelikle tercih edilirler. Böylelikle ürünün sağlıklı bir şekilde bozulmadan müşteriye ulaşması ağlanır.
  • Hem çok işlevsel hem de uygun bir fiyat karşılığında temin edebileceğiniz granülleri mücevher ve ayakkabılarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Nem Alıcı Granüllerin tanecikli yapıları sayesinde farklı boyutlarda çok geniş alanlarda kullanabilirsiniz.