YURTDIŞI KURBAN BAĞIŞI YAPILABİLİR Mİ?

YURTDIŞI KURBAN BAĞIŞI YAPILABİLİR Mİ?

Kurban bağışı, evine yalnızca kurban ibadeti ile eti giren kimselerin sesi olmanıza yardımcı olur. İçerisinde birçok güzelliği barındıran kurban, niyeti ameli ile birlikte ulaşır. Kardeşlerinizi görmeseniz bile ulaşmanız için tercih edebileceğiniz kurban bağışını yurt içinde ve yurt dışında kestirebilirsiniz. Kurumsal vakıfların güvencesi altında bağışta bulunarak, 300’den fazla bölgede ve onlarca ülkede kurban bağışınızı yapabilirsiniz. Online olarak bağışta bulunarak küçükbaş ve büyükbaş hayvan tercihinde bulunabilirsiniz. Bu sayede hem bütçenize göre hayvan seçimi yaparsınız hem de ödemenizi kolayca gerçekleştirirsiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Yurtdışı Kurban Bağışı Hangi Bağış Türlerinde Yapılabilir?

Şükür, akika, adak ve vacip kurbanlarının tamamını geçirebileceğiniz kurban bağışı sürecinde farklı coğrafyalara yardım elinizi uzatabilirsiniz. Kurbanın kendisini kestirmeseniz bile hisseli olarak satın alabilirsiniz. Filistin, Orta Doğu, Balkanlar, Afrika ve Asya gibi farklı coğrafyalarda, talebinize bağlı olarak gerçekleştirebileceğiniz kesim işlemleri sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirsiniz. Her mazluma ulaşma çabası ile hizmetlerini sürdüren kurumsal vakıflar aracılığıyla gönül rahatlığıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtdışı Kurban Bağışı ile Muhtaçlara Ulaşın


Her muhtaca ulaşmanız mümkün olmasa da sizin de elinizi taşın altına koymanız gereklidir. Direkt olarak yurtdışı kurban bağışı olarak seçimde bulunarak en çok ihtiyaç duyulan bölgelere yoğunlaşabilirsiniz. Kurumsal vakıflar, yurt dışında bulunan partner kuruluşlar vasıtasıyla ortak bir çalışma yürütür. Bu sayede gerçekten ihtiyaç sahibi olan insanlara kestirdiğiniz kurbanlar ulaştırılır. Kurban kesildikten sonra size bilgilendirme mesajı gönderilir. Bazı vakıflar, kurbanın kesim anını kayıt altına alarak video da gönderebilir ancak bu hizmet vakıftan vakfa değişkenlik gösterebilir. Kesim bilgisini aldıktan sonra şükür namazını kılabilirsiniz.