Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş tasarımı veya gülüş estetiği nedir? Diş ve diş eti operasyonları ile kişinin dişlerinin tedavi edilmesi ve kendine yakışır gülüşün sağlanması demektir. Bu tedavide diş boyutlarının ayarlanmasından dudak şekillendirmesine kadar geniş kapsamlı uygulama teknikler kullanılır. Diş hekimliğinde son yıllardaki gelişmeler, bu tedavilerin kolay bir şekilde yapılmasına olanak tanımaktadır. Örneğin bazı dişleri veya tüm dişleri kısa olanlar için yaprak porselen kaplama tekniği kullanılarak diş boyutları kişinin ağız ve dudak yapısına uygun yapılabiliyor. Diş boyutlarının yapısal olarak istenilen kalınlıkta ve boyda olması kadar renk bozuklukları da gülüş estetiğinin en önemli tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Gülüş Tasarımı Tedavi Süreci Ve Teknikleri

Diş hekimi hastayı muayene ettikten sonra, çene filmi ile dişlerdeki sorunları tespit eder. Eksik diş veya çürük varsa bu konuda yapılacak tedavileri hastaya söyler. Ölçüler alınır ve hastanın tedavi sonrası nasıl bir görünüme ve gülüşe sahip olacağı, dijital olarak görüntüler. Hasta tedavi sonrası gülüşünün nasıl olacağını görür ve tedaviye daha bir güvenle başlar. Öncelik sağlık sorunu yaratan unsurların tedavi edilmesidir. Tedavide hastanın kendi dişlerini onarmak ve kurtarmak esastır. Bunun için kanal tedavi, ortodonti ve diğer diş tedavileri tercih edilir. Diş çekimi ve implant son çözümdür.

Yüzünüzle Uyumlu Gülüş Tasarımı Hizmetleri


Diş renginizin ve boyutlarının belirlenmesi tamamı ile yüzünüzle uyumu ön planda tutularak hesaplanır. Süreç tamamı ile hasta ile doktorun ortak kararı ile devam eder. Süreç kişiye göre kısa veya daha uzun olabilir. En geç bir kaç haftada sonuç alabileceğiniz bu süreçte, günlük hayatınız aynı şekli ile devam eder.