İmplant Diş Tedavisi İle Sağlıklı Bir Gülüşe Sahip Olun

İmplant Diş Tedavisi İle Sağlıklı Bir Gülüşe Sahip Olun

İmplant Nedir?

Hekimler tarafından yapılan uyarılara rağmen pek çok kişi diş kaybı yaşamaktadır. Eksik dişlerin tamamlanması için köprü ya da takma dişlerin yerini artık farklı uygulamalar aldı. Kalıcı ve daha estetik bir görüntüye kavuşmak için günümüzde implant uygulaması yapılmaktadır. Dişler iki kısımdan oluşmaktadır. Kron adı verilen dişlerin ağızda görülen kısımlarının yanı sıra bir de kökler bulunmaktadır. Çürük dişler kökleri ile birlikte çekilir. Oluşan açıklığın kapatılması için yapılan implantlara ise yedek diş kökü demek doğru olur. Çene kemiğine yerleştirilen vidalar sayesinde eksik dişler tamamlanır. Vidaların ham maddesi ise titanyumdur. Görüntü olarak gerçek ile birebir sonuç alınırken, sağlamlık bakımından kendi dişinizmiş gibi bir performans sağlanır.

İmplant Tedavisinin Avantajları

- Oluşturulan diş kökleri sayesinde ikame dişiniz daha sağlam tutunur.

- Takma diş kullananlarda genelde konuşma bozukluğu görülür. Özellikle çene yapısına uygun olarak yapılmayan protez dişler ağızda sürekli hareket ederler ve çıkma eğilimi gösterirler. Ancak diş kökleri oluşturulan dişler sayesinde konuşmanızda herhangi bir değişiklik yaşanmaz.

- Eksik dişinize komşu dişlerin formlarında değişiklik yapılmaz.

- Çürüme olasılığı olmadığından dolayı ömürlüktür.

- Kaybolan eski güveninize implant uygulaması sayesinde geri kavuşursunuz.

- Yemek yeme eylemi eziyete dönüşmez. Acı hissi olmadan keyifle yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Hastalarımıza uygulamayı tavsiye ederken elbette dezavantajlara da değinmeyi ihmal etmiyoruz. Köprü tedavisine göre bu uygulama daha uzun bir süreç gerektiriyor. Maddi anlamda daha külfetli ve cerrahi müdahale gerektiriyor. Bir diş hekimi olarak her hastamı ayrı bir birey olarak ele alıyor ve hasta bazında bir tedavi planı oluşturuyorum. Herkesin ağız yapısı, eksik diş sayısı, kemik ve diş eti durumu birbirinden farklıdır. Bu sebeple ön kontrol sonrası nasıl bir yol izleyeceğimize karar veriyoruz. Cerrahi müdahale uygulamak için sağlıklı gördüğümüz bireylere tedavi uyguluyoruz.