Twitter’dan Para Kazanmak Mümkün Mü Nasıl Olur

Twitter’dan Para Kazanmak Mümkün Mü Nasıl Olur

Twitter’a tamamen hakim olmamız gerekir. Kullanma becerilerine sahip olmak en çok lazım olan özellik olarak aranmaktadır.

Kısa zamanda çok geniş kitlelere ulaşarak büyük bir sosyal iletişim ağı oluşturan ve 300 milyondan fazla kullanıcısı olan twitter’dan para kazanmanın yollarını arayalım. Bu sosyal ağ kullanıcılarının birçoğu işletme sahipleridir. İşletmeleri hakkında takip sağlamak ve kendi reklamlarını sağlamak amacıyla kullanılabilir. Nasıl para kazanılabilir düşüncesiyle ciddi anlamda düşünebilirsek, twitter bizlere güzel para kazanma yolları sunabilir. Peki nasıl?

Topluluklara odaklı olan Twitter hesabımızdan ilgi çekici twitler atmaya başlamalı,takipçi sayımızı arttırmalı ve artık para kazanmaya başlamalısınız

Oluşturduğumuz twettler’le kullanıcı takip sayımızı arttırabilmeli, sadece kendi hesabımızı değil, birden fazla hesabı da yönetebilmeliyiz. Bir internet sitemizin de olması gerektiği gerçeğini de unutmamalı. Çünkü pazarlama sektörü gelişmekte olan bir sektör. Sanal mağazalar zinciri üzerinden birçok alışveriş gerçekleştiğinden bu alanda da bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Twitter gibi sosyal haberleşme ve bilgi ağları, internet sitelerinin özellikle müşteri yaratmalarında kullanılan ve çok geniş kitlelere ulaşılabilecek durumda olduğunu bilmeliyiz. Bir blog üzerinden de ilk etapta gidilebilir. İnsanların ilgisini çeken ürünlerin reklamını buralarda da yapabilir ve pay sahibi olabilirsiniz. Reklam firma sahipleri özellikle ürünlerinin rahat bir şekilde sergilenebileceği popüler Twitter hesapları aramaktalar. Bu gibi firmalarla iletişime geçerek, belirli anlaşmalara varılabilir ve para kazanılmaya başlanabilir. Yapılan anlaşmaların yazılı olması elbette çok önemlidir. Kendinize ait twitleri rahat tanımanız açısından anlaşmaya varılan firmaya sunabilirsiniz de. Anlaştığınız firmanın reklamlarını belirli aralıklarla twitter kullanıcılarına sunabilir ve bu şekilde gündemden düşmemeyi başarabilirsiniz. Kendi ürünlerimiz var ise bunları da twitter üzerinden sergileyebilir ve ilgi çekecek olursa milyonlarca kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Profesyonel anlamda twitter kullanmaya başlamalı ve artık bu platform üzerinden de para kazanmaya hazır olmalıyız. Tabi ki biraz pazarlamacı ruhu, satış ortakları, sponsor twitler ve kendimize ait bir site ya da blogumuzun olması şart. Çünkü sosyal paylaşım platformları iyiden iyiye gelişimini sürdürerek insanların bilgi birikimini arttırmakla beraber bu tür iş fırsatları da yaratıyor. Değerlendirmeli, zamanımızı boş yere twit takibi yaparak harcamamalıyız. Yeni projeler geliştirmeli, bunları farklı alanlarda sürekli sunmalıyız. İlgi çekici bir yanımız fark edilirse zaten iş kendiliğinden gelecek ve bu sektörde olan kalıcılığımız hem garanti olacak hem de yaptığımız işten zevk alarak ilerleyeceğiz.