Marmaris Selimiye Hakkında

Marmaris Selimiye  Hakkında

Marmaris’e bağlı bir mahalle olan Selimiye merkeze 40 dakika uzaklıkta yaklaşık 1000 nüfuslu bir yerleşim merkezidir, eski bir balıkçı semtiyken turizmin gelişmesiyle tatilcilere kapılarını açmışlardır. Marmaris Selimiye büyükşehir karmaşasından bunalmış dinginlik ve huzur arayan tatilciler için önem arz eden bir konum niteliği taşımaktadır.

Marmaris Selimiye’ye Ulaşım

Marmaris Selimiye ulaşım açısından kolay bir konuma sahiptir. İzmir, Muğla, Aydın gibi merkezlerden ilçe merkezine ulaşım sağlandıktan sonra yaklaşık 40 dakika süren minibüs seferleri ve belediyenin otobüsleri Selimiye’ye ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul’dan ise 12 saat süren bir yolculuk ile ulaşım sağlanabilmektedir. Havayolu ile ulaşım tercih edenler için ise en yakın havalimanı 150 kilometre uzaklıktaki Dalaman Havalimanıdır. Marmaris merkezine iç hatlar seferi ile ulaşım sağlandıktan sonra yine dolmuş ve otobüs hizmetleri ile köye ulaşım sağlanabilir. Denizden yolculuk aracılığı ile bölgeye çevredeki köyleri de gezip Selimiye’ye ulaşabilirsiniz.

Marmaris Selimiye Otelleri

Bozulmamış doğası temiz denizi ile sakin bir köy olan Selimiye otelleri tatilcileri bu özellikleri ile kendisine çekmektedir. Pek çok otel bulunmasına rağmen oteller inşa edilirken doğal yapının bozulmamasına oldukça dikkat edilmiştir. Otellerin genellikle küçük ve butik şeklinde konumlanmıştır. Bahar ayları ile birlikte açılan turizm sezonunda yoğun bir tatilci kitlesine hizmet veren oteller güz sonuna kadar açıktırlar. Oda kahvaltı şeklinde konsept sunan oteller akşam yemeklerinde de yöreye özgü balıkları ve yemekleri tatilcilere sunmaktadırlar. Oteller konum olarak çoğunlukla denize yakındır. Manzaraları doğa ve deniz olmak üzere rezervasyonlarda tatilcilere tercih olarak sunmaktadırlar. Küçük bir köy olan Selimiye’de oteller tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde konumlanmışlardır. Neredeyse tüm yerler yürüme mesafesindedir. Marmaris Selimiye hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online adresleri ziyaret edebilirsiniz.