SEO Nedir? SEO Analizi Nasıl Yapılır?

SEO Nedir? SEO Analizi Nasıl Yapılır?

SEOMEDYA.COM'un Anlatamıyla; 

SEO ifadesi, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir. Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak gösterilmektedir. Başta Google olmak üzere, arama motorlarında, istenilen kelimelerde, üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmadır.

 Günümüzün en popüler arama motoru olan Google, kaliteli ve popüler web sitelerini daha üst sıralarda göstermektedir. Bir web sitesinin kalitesi; site içi SEO (On-Page) olarak tabir edilirken, popülerliği ise; site dışı SEO (Off-Page) olarak tabir edilmektedir. Bu iki konunun doğru ve doğal bir şekilde işlenmesi durumunda, hedeflenen anahtar kelimelerde başarı sağlanabilmektedir.

Analiz Nasıl Yapılır?

Anahtar Kelime Analizi

 Çalışma başlangıcında, karşılıklı belirlenen anahtar kelimeler analiz edilmektedir. Analiz doğrultusunda, güncel konum bilgisi, aranma hacimleri, belirlenerek proje dosyasında kayıt altına alınmaktadır. Aynı zamanda, ajansımız anahtar kelime önerilerinde bulunarak, çalışmalardan %100 verim almanızı sağlamaktadır. Aylık SEO ilerleme raporlarımızda, anahtar kelime grupları güncellenerek, müşterilerimizle paylaşılmaktadır.

Sektör Analizi

 Sektör analizi, SEO çalışması yapılacak web sitesinde, doğru stratejiyi belirlemek için uygulanmaktadır. Her web sitesine özel bir strateji belirliyor, hedefe ulaşma yolunda, doğru adımları atıyoruz. Gelişen ve değişen teknolojiyi takip ederek, internet dünyasında ve sektörünüzde lider konuma gelmeniz için çalışıyoruz.

Rakip Analizi

 Belirlenen anahtar kelimelerde, başarı elde eden rakipleri analiz etmek, doğru bir strateji ve kurgu açısından önemlidir. Rakiplerin çalışmalarını ve aldıkları sonuçları kontrol ederek, projelerimize başlıyoruz. Böylelikle, rakiplerden daha iyi bir sonucu kısa vadede müşterilerimize sunuyoruz.

İçerik Analizi

 Site içi SEO konusunun en temel basamağı olan site içerikleri, arama motorlarında, başarıyı getiren en önemli konular arasındadır. Proje başlangıcında, metin içerikleri ve görsel içerikler, detaylı bir analize tabi tutulmaktadır. Kullanıcı yararını ve deneyimini gözettiğimiz bu analizimizde, anahtar kelime kullanım oranı, içerik oranı, özgünlük, başlık seçimleri ve görsel analizleri sağlamaktayız.

Link Analizi

 Site dışı SEO alanında karşımıza çıkan, başka sitelerden alınan link kavramı, web sitelerini SPAM ya da filtreye sokabilmektedir. Bu nedenle, projelerimizi detaylı link analizine tabi tutmaktayız. Yapılan olumsuz ve hatalı çalışmalar neticesinde, alınmış olunan zararlı linkler tespit edilerek, kaldırılması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kısa süre içerisinde, istenmeyen linklerden kurtularak, arama motorlarının güvenini kazanmanın ilk adımını atıyoruz.

Teknik Analiz

 Web sitelerinin, yazılım tarafında yapılan hataları tespit etmek için uzman gözüyle teknik analiz yapılmalıdır. Kullanıcı tarafında gözükmeyen, arama motorları tarafından, sitenin taranmasını engelleyecek etkenleri bu kontrollerimiz ile tespit ediyoruz. Projede oluşan kopya sayfalar, tekrar eden kodlar, hatalı Google parametreleri, URL yapısı gibi konuları kontrol ederek, raporumuzda paylaşıyoruz. Müşterilerimize rapor sunmanın yanında, gerekli yazılım desteğini sağlıyoruz.

Kaynak: https://www.seomedya.com/seo